Projekty

Naše škola se pravidelně zúčastňuje zajímavých projektů zaměřující se na různé oblasti, se kterými se žáci mohou setkat běžně ve svém životě jako např. zdravý životní styl, komunikace a spolupráce a další. Díky těmto školním projektům si děti mohou osvojit nové znalosti a dovednosti, které pak mohou propojit se získanými znalostmi v jednotlivých předmětech a využít je pak v dalších aktivitách. V některých projektech má škola možnost spolupracovat také s jinými školami nebo institucemi v České republice nebo v zahraničí. Od letošního školního roku se naše škola zapojila do těchto projektů: "Společně pro budoucnost", "Pedagog 21. století - vzdělávací program pro rozvoj digitálních kompetencí pedagogů ZŠ".

Ke stálým projektů naší školy patří "Sněhuláci pro Afriku", "Ovoce a zelenina do škol" a "Mléko do škol".

Mléko do škol

Program Mléko do škol běží v ČR od druhé poloviny 90. let 20. století, přičemž v září 1999 do projektu vstoupil stát a od března 2001 tento program administruje Státní zemědělský intervenční fond. Program pokračuje i po vstupu ČR do EU v roce 2004, ale byl přizpůsoben novým předpisům. Evropská komise tak např. v roce 2008 rozšířila výše zmíněný program o další podporované mléčné výrobky (ochucené kysané mléčné výrobky, neochucené a ochucené čerstvé a tavené sýry atd.). V současné době je program dotován Českou republikou a fondy Evropské unie.

logo EU MSMT

Naše škola realizuje projekt s názvem Pedagog 21. století - vzdělávací program pro rozvoj digitálních kompetencí pedagogů ZŠ, registrační číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_067/0012395, podpořený z výzvy MŠMT - Výzva č. 02_18_067 pro Implementaci strategie digitálního vzdělávání II v prioritní ose 3 OP.

Doba realizace projektu je od 1. 12. 2019 do 30. 9. 2022

Ovoce a zelenina do škol

Ovoce do školEvropský projekt Ovoce a zelenina do škol schválila vláda v prosinci roku 2009. Úkolem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny a pomoci tak vytvářet zdravé životní návyky u dětí. Dodávané ovoce a zelenina jsou pro děti zdarma a to nad rámec pravidelného školního stravování. Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol.

Fotogalerie na webových stránkách Ovoce a zelenina do škol

Sněhuláci pro Afriku

Sněhuláci pro Afriku je celorepubliková akce společnosti Kola pro Afriku o.p.s. a Gymnázia Ostrava, Hrabůvka, která probíhá pod záštitou MŠMT. Akce je každoročně se opakující jednorázová benefiční aktivita, při které gambijským dětem pomáhají hlavně děti z českých škol a školek. Probíhá obvykle v prosinci či lednu v závislosti na sněhových podmínkách. Cílem je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci spočívá v tom, že za každého sněhuláka se vybírá startovné ve výši 50 Kč. Letos startuje již čtvrtý ročník této akce, naše škola se zúčastní podruhé.