O nás

Jsme málotřídní základní škola s prvním stupněm a dvoutřídní mateřská škola v malebné krajině Českého středohoří. Poskytujeme vzdělání zejména dětem z oblasti Malečovska a blízkého Ústí nad Labem. Jsme volbou pro rodiče, kteří chtějí mít své dítě kvalitně vzdělávané ve škole rodinného typu ve zdravém životním prostředí.

Stávající projekty

Sněhuláci pro Afriku

Sněhuláci pro Afriku je celorepubliková akce společnosti Kola pro Afriku o.p.s. a Gymnázia Ostrava, Hrabůvka, která probíhá pod záštitou MŠMT. Akce je každoročně se opakující jednorázová benefiční aktivita, při které gambijským dětem pomáhají hlavně děti z českých škol a školek. Probíhá obvykle v prosinci či lednu v závislosti na sněhových podmínkách. Cílem je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci spočívá v tom, že za každého sněhuláka se vybírá startovné ve výši 50 Kč. Letos startuje již čtvrtý ročník této akce, naše škola se zúčastní podruhé.

plakátAktuality

Vážení příznivci akce Sněhuláci pro Afriku

V pátek 8. 4. 2016 v 13:38 Vás všechny srdečně zveme ke sledování pořadu Sama doma na ČT1. Zástupkyně ředitelky gymnázia Ostrava, Hrabůvka bude mít živý vstup o projektu Sněhuláci pro Afriku. Paní magistra Michaela Böhmová by chtěla celý projekt shrnout, poděkovat a vylosovat tři zapojené školy, jež od nás získají odměnu za zapojení.

V současné chvíli probíhá hlasování o nej sněhuláka, které bude probíhat až do konce března. Podívejte se na sněhuláky všech šikovných dětí :)  Odkaz na soutěžní album neafrických sněhuláků k nahlédnutí zde a odkaz na album afrických sněhuláků k nahlédnutí zde.

26. 2. 2016 se v naší škole uskutečnila akce Sněhuláci pro Afriku.
Děkujeme všem dětem, jejich rodičům a dalším příznivcům za podporu a ochotu pomoci druhým.

V průběhu března také začne hlasování o nej sněhuláka v rámci všech zúčastněných škol.

Seznam účastníků, kteří přispěli ke stažení zde.

Stále ještě můžete přihlašovat své sněhuláky do naší školní minisoutěže "O Nejoriginálnějšího nesněhového sněhuláka" a přispět tak neziskové organizaci Kola pro Afriku na převoz kol dětem do Gambie. Tím umožníte africkým dětem překonat vzdálenost do školy a vzdělávat se. Startovné činí 50 Kč, vyhodnocení proběhne 26. 2. 2016. Tento den je také určený pro vytvoření velkého sněhuláka za celou školu.

Moc děkujeme všem, kteří se prozatím akce zúčastnili a pomáhají tím africkým dětem dostat se blíže ke vzdělání.

Vloni jsme vybrali krásných 1250,- Kč a věříme, že letos by to mohlo být i více. Ohlédnutí za loňským rokem v krátké prezentaci ke stažení zde a výsledky nejen naší pomoci naleznete zde.

snehulaciZajímavé odkazy a další informace

Sněhuláci pro Afriku - oficiální webové stránky

Sněhuláci pro Afriku na FB

Sněhuláci pro Afriku na Twitteru